Omiš - Primorac 1929 1:1

Jure ŽilićNK OMIŠ – NK PRIMORAC 1929 1:1 (1:0). Utakmica posljednjeg kola prvenstva trećeligaša s juga bila je bogata prigodama, ali na koncu nismo dobili pobjednika. Već u pet minuti vrhunska prilika za goste iuz Stobreča: Turić prolazi po desnoj strani nakon greške domaće obrane, ubacuje za Kapitanovića, koji pogađa stativu. U 16. minuti domaći dolaze do ranog vodstva, Mić nakon slobodnog udarca skreće loptu u vlastitu mrežu. U 22. nova izgledna prilika Omiša, Jure Žilić šalje loptu u prostor Vrkiću, koji puca, a Banić brani. U 56. gosti stižu do izjednačenja, Kapitanović puca iz slobodnog udarca, pogađa i vraća stvari na početak ...

III HNL

NK OMIŠ – NK PRIMORAC 1929 1:1

Piše: Ivan Vulić
Izvor: Fosal.hr

Posljednjih 20-tak minuta prigode su sve češće. U 67. Bauk glavom puca preko gola, a nakon pet minuta na drugoj strani prodire Tadić, izbija jedan na jedan s Baučićem, koji izlazi kao pobjednik toga dvoboja.

U 77. Koštić upošljava Vrkića u novoj jedan na jedan prilici, odlučuje se na dodavanje, ali ga zaustavlja obrana gostiju.

Iako su Omišani željeli sezonu završiti pobjedom, ne bi trebali biti razočarani i podjelom bodova protiv čvrstog Primorca.

Za NK Omiš su igrali: Baučić, Bauk, Ribičić, Čagalj (od 71. Ljuba), Pivčević, Špaleta, Vrkić, Koštić, Janković, Žilić, Bilić (od 60. Peković).