Omiš - Primorac 1929 3:1

NK OMIŠ – NK PRIMORAC 1929  3:1 (0:1) Odličan posao odradili su Omišani protiv neugodnog Primorca i zasluženo slavili. Ipak, nije sve dobro počelo. Već u petoj minuti Tadić je doveo goste u vodstvo, iskoristio dubinsku loptu i poentirao. Do kraja prvog dijela domaći su prijetili udarcima Koštića i Bilića, ali Bender je obranio oba puta. U 50. minuti Žilić centrira s lijeve strane, a Pivčević zabija glavom za izjednačenje, 1:1. Uslijedio je pritisak domaćih, pucali su Žilić i Vučemil, lopte odlaze pored gola. 10 minuta nakon izjednačenja, Vučemil se izborio za priliku koju je i iskoristio, dovodeći tako Omišane u vodstvo. Odličan udarac iz slobodnjaka izveo je Koštić u 71., ali vratar je bio siguran. Novu akciju stvorili su domaći u 82. minuti, Koštić centrira za Žaju koji novim pogotkom glavom postavlja rezultat na neuhvatljivih 3:1. Moglo je biti i više da je Bilić zabio u 90. na centar Kolobarića, ali Bender je zaustavio loptu na samoj crti.