Satrala ih trema derbija

NK OMIŠ - NK ŠIBENIK 0:2 (0:2). U derbiju 13. kola 3.HNL-jug lider ljestvice, NK OMIŠ, nije zadovoljio domaću publiku koja se okupila u rekordnom broju. Pred oko tisuću ljudi, uz glasnu podršku Gusara na jednoj, a Funcuta na drugoj strani tribina, gosti su odigrali kvalitetniju utakmicu i odnijeli bodove u Šibenik. Derbi se igra i danas, u nedjelju, u Runovićima. Orkan ide na megdan Mračaju ...

OMIŠ
Stadion Anđelko Marušić. Gledatelja 1000.

NK OMIŠ - NK ŠIBENIK 0:2 (0:2)

Piše: Ivan Vulić / Sportske Novosti, Slobodna Dalmacija

Obje momčadi ušle su u utakmicu s jasnom željom za pobjedom i već u 3. minuti Pek dolazi u priliku za goste, no udarac odlazi pored gola. Samo tri minute kasnije Omišani su stvorili najbolju priliku na utakmici, Jure Žilić izbija sam pred Slavicu, ali vratar gostiju je bio na visini zadatka i prilika odlazi u nepovrat.

U 16. minuti navijanje je naglo prekinuto kada je Miro Slavica iskoristio ubačaj Marine s desnog boka i, nakon što su domaći stoperi zakasnili u pokrivanju, pospremio loptu u mrežu za vodstvo Šibenčana 1:0.

Četiri minute kasnije nova opasnost po gol domaćina, Živković puca glavom nakon kornera, ali Duje Vuković je pokazao leopardove reflekse i odbio loptu u novi korner. U 25. minuti udarac iz kuta na drugoj strani, ali Toni Biuk nije najbolje zahvatio loptu koja odlazi preko gola.

Poluvrijeme bogato prigodama nastavlja se i u 29. minuti, Pek izvodi slobodan udarac za goste s 25 metara udaljenosti, lopta ide nisko, ali ne u okvir gola. Pet minuta prije kraja prvog dijela, obrana Omiša gubi loptu, gosti kreću u kontru koju Maleš ipak nije uspio pretvoriti u pogodak.

U trenucima kada je počela teći sudačka nadoknada, centaršut za goste, Vuković izbija loptu, ali samo za Slavicu koji je opet ostao sam i zabio svoj drugi pogodak i donio veliku prednost Šibeniku uoči drugog dijela.

U nastavku je već svima bilo jasno da će Omiš teško sustići prednost gostiju te je i broj prigoda značajno opao. U 65. minuti Živković se našao u odličnoj poziciji u protivničkom kaznenom prostoru, ali lošim primanjem lopte omogućio je Vukoviću da mu odnese loptu.

Domaćini su pokušavali prijetiti preko bokova, no centaršutevi nisu sjedali na pravo mjesto, te je vratar Slavica imao samo rutinske zadatke tijekom cijelog drugog poluvremena.

Utihnula je pjesma omiških Gusara, dok s druge strane, Funcuti odlaze veseli zbog nova tri boda njihovih ljubimaca i pobjede protiv trećeligaškog lidera.