Omiš - Junak 0:1

NK OMIŠ - NK JUNAK 0:1. Jak vjetar odigrao je značajnu ulogu u utakmici, a gosti su bili ti koji su odnijeli sva tri boda. Omišani su bolje ušli u utakmicu i dominirali tijekom cijelog prvog dijela, no akcije se nisu pokazale dovoljno konkretnima. U 27. prva bolja prigoda na utakmici, Špaleta dodaje Žiliću koji sa 16-ak metara puca, Bikić brani. Minutu kasnije Vrkić je u prigodi sa desne strane, no vratar gostiju je ponovno bio spreman. Domaći su nastavili pritiskati te je posljednja prilika prvog poluvremena pripala Žiliću iz slobodnog udarca, međutim, lopta odlazi pored gola. Vjerojatno nabolja prigoda za Omiš dogodila se u 56. minuti, Žilić je uposlio Vučemila u odličnoj poziciji za udarac, no nije bilo načina za svladati Bikića na vratima gostiju. Propuštene prilike domaćih došle su na naplatu u 63. minuti ...

OMIŠ
Stadion Anđeiko Marušić. Gledatelja 100.

Piše: Ivan Vulić / Sportske Novosti
Izvor: Sportske Novosti

Propuštene prilike Omiša došle su na naplatu u 63. minuti kada gosti, uputivši prvi udarac u okvir gola, zabijaju preko Domagoja Baraća udarcem s ruba kaznenog prostora. Nakon toga su i gosti postali aktivniji prema napred te su zaprijetili u još dvije prigode Vitića i Matijaševića, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.

5 minuta prije kraja, u jednoj gužvi pred gostujućim vratima, lopta se opasno približila crti, domaćini su tražili pogodak, no sudac se nije oglasio.

NK OMIŠ: Vuković 5,5, Bauk 5,5, Kuvačić 6, Ljuba 6, Pivčević 6, Špaleta 5,5, Vrkić 6 Tokić 5,5 (od 45. Imeri 6), Vučemil 5,5, Žilić 6 (od 75. Peković -), Majić 5,5
Trener: Tonči Žilić 6

NK JUNAK: Bikić 7, Vardić 6,5, Medvid 6,5 (od 60. Milić 6,5), M. Barać 7, Ramljak 6,5, Perić 6,5, Samardžić 6, Mišerda 6,5, D. Barać 7 (od 90. Vučković -), Kušeta 6 (od 75. Vitić -), Matijašević 6.
Trener: Dean Računica 6,5

Ljudi u crnom: Drago Mikulić (Split) 6. Pomoćnici: Šamadan i Režić.