Nogomet: Petardom ukrotili Zmaja

GolijadaNK OMIŠ - BŠK ZMAJ  5:1 (3:0). Težak teren i vjetar nisu omeli Omišane u uvjerljivoj novoj pobjedi, pravoj golijadi pred svojim navijačima. U 8. minuti Surjan radi prekršaj na Dinu Špaleti 5 metara ispred vrata, nakon čega Jure Žilić otvara golijadu s jedanaest metara. 10 minuta kasnije Denis Ljuta fino upošljava Farića koji, nakon pretrčanih 40 metara s loptom, poentira pored nemoćnog Bebića. U 32. minuti Ljuta je navukao vratara na sebe i, dodavši loptu, omogućava Dariju Krišti da mirno pogodi praznu mrežu. U 52. odlični Farić ponovno prolazi kao Formula po lijevoj strani, centrira za Delića koji povisuje rezultat na 4:0. Pala je i petica! Ljuta pronalazi mrežu prekrasnim pogotkom sa vrha šesnaesterca ...

Izvor: Sportske Novosti

U 75. minuti utakmica poprima negativan ton, u jednom duelu gostujući igrač Kaleb udara Pekovića po licu što je izazvalo kratkotrajan sukob, rezultiravši isključenjem spomenutih i Stipe Rogošića.

Na koncu, Radičević u 80. minuti iz jedanaesterca postiže počasni pogodak za goste i postavlja konačan rezultat na 5:1, u utakmici koja je mogla završiti i gore po Korčulane.

Sudac: Branko Vrzić (Šibenik)
Strijelci: 1:0 - Žilić (8, 11m), 2:0 - Farić (18), 3:0 - Krišto (32), 4:0 - Delić (52), 5:0 - Ljuta (68), 5:1 - Radičević (80).
Crveni kartoni: Kaleb (75), Peković (75), Rogošić (75).
Igrač utakmice: Farić (Omiš)