Omiš - Šibenik 0:3

NK OMIŠ – NK ŠIBENIK  0:3 (0:2). Šibenčani su se očekivano okazali kao prevelik zalogaj za momčad Omiša, koja još uvijek traži svoju formu. Jure Žilić više nije trener seniora Omiša, no dolazak novog trenera, Slobodana Škorića, zasad se nije previše osjetio u igri domaćina, no za pravedniji sud ipak treba pričekati manje jakog protivnika. Već u ranoj fazi utakmice Šibenčani su imali dva pogotka prednosti, što je potpuno prebacilo psihološki pritisak na domaćine, iz kojeg se do kraja utakmice nisu uspjeli izvući...

OMIŠ

Protiv boljih ni novi trener ne pomaže

NK OMIŠ – NK ŠIBENIK 0:3

Piše: Ivan Vulić / Slobodna Dalmacija

Jure ŽilićU osmoj minuti Božinović je odlično šutirao iz slobodnog udarca i pogodio bliži kut Baučićeve mreže za 0:1. Prijić je četiri minute kasnije odlično pronašao Zelića, koji puca dalekometnim volejem, međutim, Baučić je uspio skrenuti loptu koja se od grede odbila u noge domaćih.

Odmah nakon toga dogodila se slična situacija na drugoj strani, Koštić je pucao iz slobodnog udarca i pogodio gredu za najbolju priliku Omiša na utakmici. U 22. već je 0:2 za Šibenčane, gužva u petercu nakon izvedenog kornera, nitko se u obrani “plavih” nije snašao da izbije loptu, pa ju je Zelić pospremio u mrežu za povećanje vodstva.

Na samom kraju prvog dijela Prijić je u prodoru za goste, dodaje Zeliću u odličnoj poziciji, ali Baučić brani.

U nastavku je utakmica dobila sporiji tempo uz primjetno manje prigoda. U 50. minuti dogodila se greška obrane “plavih”, Prijić je u novom prodoru, šalje loptu Božinoviću koji nije imao težak zadatak poentirati za 0:3.

Do kraja su domaći još zaprijetilo preko Ivana Šarića, Klarić je centrirao, ali lopta odlazi preko gola.

Za NK Omiš su igrali: Baučić, Bandov, Žilić, Kuvačić, Pivčević, Kolobarić (od 57. Čobanov), Jurić, Čorić (od 51. Hrstić), Šarić (od 78.), Koštić, Klarić.