Zmaj (B) - Omiš 3:0

Tonči Žilić, trener OmišaBŠK ZMAJ - NK OMIŠ  3:0 (0:0). Nakon tri utamice u nizu u kojima nisu osjetili slast pobjede nogometaši BŠK Zmaja konačno su pobjedom i dobrom igrom obradovali svoje navijače pobijedivši do ovog kola drugoplasirani Omiš. U prvom poluvremenu potpuna terenska inicijativa domaćih u kojoj su propustili nekoliko dobrih prigoda za vodstvo. Početnih 10-ak minuta dvije prilike Šime Pedišića u kojima je jednom s desne strane, a drugi puta s lijeve strane iskosa pucao ali je vratar gostiju Duje Vuković u oba navrata uspješno intervenira. Najveću priliku u prvom dijelu ipak su stvorili Omišani. Nakon izgubljene lopte Kaleba Antonio Peković sjurio se sam prema vrataru Bencunu, pucao u nezaštićenu mrežu, no lopta je okrznula lijevu stativu i otišla u gol aut ...

Blato. Igralište Zlinje. Gledatelja 350.

BŠK ZMAJ - NK OMIŠ  3:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 - Kaleb (69 - 11 m), 2:0 - Rovčanić (79), 3:0 - Pedišić (90).
Igrač utakmice: Luka Rovčanić.

Piše: Dinko Oreb / Sportske Novosti
Izvor: Sportske Novosti

U 29. minuti korner Jerka Šeparovića na Nedjeljka Kaleba koji puca glavom pored vrata gostiju. Šest minuta kasnije slobodnjak Pedišića s 35 metara a vratara Duje Vuković vadi loptu iz kuta i odbija je u korner.

Antonio PekovićNajveću priliku u prvom dijelu ipak su stvorili gosti, i to gotovo pa iz ničega. Nakon izgubljene lopte Kaleba gostujući napadač Antonio Peković sjurio se sam prema vrataru Bencunu, pucao u nezaštićenu mrežu no lopta je okrznula lijevu stativu i otišla u gol aut.

U drugom dijelu igralo se puno otvorenije, gosti su u prvih 10-ak minuta napadali, stvorili dvije prilike preko Pivčevića i Koštića ali se u obje iskazao vratar Bencun.

Nakon toga opet pritisak Zmajevaca iz kojeg je Marino Gavranić u tri navrata* bio u solidnim prilikama ali nije uspio svladati Vukovića.

U 68. minuti Blačani su došli u vodstvo, Ivan Roso Zuka je centrirao s desne strane, lopta u kaznenom prostoru gostiju pogađa u ruku Josipa Bauka a sudac Damir Silić pokazuje na bijelu točku iz koje je minutu kasnije Kaleb doveo domaće u zasluženo vodstvo.

Osam minuta kasnije utakmica je zapravo riješena. Brza kontra Zmajevaca po desnoj strani iz koje Luka Rovčanić izbija sam pred Vukovića i prizemnim udarcem trese njegovu mrežu.

Do kraja Omišani su se otvorili i bezuspješno pokušavali postići gol, dok su domaći kontrama ugrožavali njihova vrata. To im je uspjelo u zadnjoj minuti utakmice kada je Šime Pedišić prodro po desnoj strani i matirao gostujućeg vratara.

NK Omiš

Zaslužena pobjeda Blaćana kojom mogu mirnije odigrati završnicu jesenskog dijela prvenstva.