NK OMIŠ: Napokon osvojili sva tri boda!

Omiš - VelebitOmiš - VelebitNK OMIŠ – NK VELEBIT 1:0 (0:0). U prvom dijelu derbija začelja, odigranog u Omišu na kišom natopljenom terenu, pred 200-tinjak najvjernijih navijača, ne bilježimo ništa isticanja vrijedno, osim možda dva udarca na gol Omišana i jednu polupriliku gostiju. Sve ostalo zastalo je u blatu Ribnjaka. U nastavku se nebo nad Omišem razvedrilo, a s suncem stigla su i uzbuđenja. Gosti su prvi priprijetili iz dobre akcije kroz sredinu, sjevnuo je udarac s 18-ak metara koji je odsjeo na gredi Baučićevog gola ...

Piše: Mladen Banović

U nastavku se nebo nad Omišem razvedrilo, a s suncem stigla su i uzbuđenja. Gosti su prvi priprijetili iz dobre akcije kroz sredinu sjevnuo je udarac s 18-ak metara koji je odsjeo na gredi Baučićevog gola.

Omiš prijeti preko bokova, no pokušaje proigravanja i ubačaje sprječava koncentrirana obrana gostiju ili zastavica linijskog suca zbog zaleđa. Ivan Šarić je odsječen, a koncentriranoj obrani gostiju nešto više brige zadaje Jure Žilić.

U 57. minuti bilježimo dobru napadačku akciju Omiša kojeg od ovog kola vodi trener Slobodan Škorić. Nabacio je Žilić, dobro skočio Šarić, lopta se odbila od igrača Velebita, a nakon odbijanca zapucao je Antonio Peković, ali opet u obrambeni blok.

Gool!Iz svega ništa osim što je Žilić izborio korner. Na dobar ubačaj iz kornera najbolje je reagirao Toni Biuk, koji je skokom u petercu glavom efektno svladao Santinija. Lopta se zakoprcala u mreži za vodstvo i veliko slavlje domaćina.

Igra se razbuktala. Bašić centrira sa krila no udarac Šarića blokira obrana Velebita. Slijedi odgovor Velebita, dvije stopostotne prilike koje samo zahvaljujući nepreciznosti Josipa Kolića i Mile Klapana nisu dovele do izjednačenja.

Kolić je s desetak metara skoro pa neometan zapucao visoko poviše gola Baučića dobru povratnu loptu, a još je ljepšu priliku koja se izrodila iz gužve pred golom Omiša imao je Mile Klapan, no i njegov udarac nije pogodio okvir gola.

Omiš - VelebitVelebit je u završnici malo pritisnuo domaćina koji je preko Jure Žilića mogao konačno staviti rezultatsku "točku na i" ovog susreta, no najbolji igrač Omiša u šesnaestercu Velebita nije baš najbolje zahvatio loptu i prilika je otišla u gol-aut.

Poslije dugo vremena nogometaši Omiša su na svom igralištu uspjeli osvojiti sva tri boda. Čestitamo!

Šok terapija nakon dolaska novog trenera na klupu ili nagovještaj boljeg Omiša, odgovor ćemo saznati već u idućim utakmicama.