Pogotcima Šarića do preokreta s Benkovčanima

Ivan ŠarićNK OMIŠ – NK VELEBIT  2:1 (0:1). Uzbudljiva utakmica u kojoj je prvo poluvrijeme pripalo Velebitu, a drugo Omišu. Na kraju su domaćini ipak uspjeli u drugom dijelu napraviti razliku i doći do 3 boda. U 26. minuti prva dobra prlika na utakmici, Gojko Uskok izbija sam pred Boška Baučića, zastavica linijskog suca ostaje spuštena, a Uskok zabija za 1:0. Zadnjih 15-tak minuta prvog dijela obilježila je lagana nesigurnost u redovima Omiša, Vujević je prošao 2 puta po lijevoj strani, ali nije uspio svladati Baučića. U 52. minuti Biukov udarac odbija se do Ivana Šarića koji izjednačava rezultat na 1:1 ...

OMIŠ
Stadion Anđelko Marušić Ferata. Gledatelja 150.

NK OMIŠ – NK VELEBIT  2:1 (0:1)

Piše: Ivan Vulić

Tijekom cijelog susreta gosti su kontinuiranim padovima i ležanjem po terenu poremetiti mirnoću Omišana što je u 53.  minuti dovelo do jedne sporne situacije.

Nakon kraćeg naguravanja i samo jednog žutog kartona igra se nastavila, a nakon tog ključnog trenutka utakmice Omišani su dobili dodatan polet u igri. Samo 10 minuta poslije Ivan Šarić zabija svoj drugi pogotak na utakmici i dovodi domaćine u vodstvo.

U 71. Špaleta sa 16 m trese gredu na centaršut Kuvačića. Nakon toga domaći su mirno priveli utakmicu kraju.

STRIJELCI: 0:1 Uskok (26. min), 1:1 Šarić (52. min), 2:1 Šarić (63. min)

NK OmišNK OMIŠ

Baučić 6.5, Jakovčević 6.5, Kuvačić 6.5, Piplović 7, Čagalj 7, Špaleta 7.5, Delić 6.5 (od 62. Janković 6.5), Biuk 7, Vučemil 6 (od 45. Muslim 7), J. Žilić 7, I. Šarić 7.5 (od 70. Šiša 6.5)
Trener: Goran Šušnjara 7

NK VELEBIT

J. Šarić 6, Zoričić 6.5, Vrcić 6, Miletić 5.5 (od 70. Šubić 5.5), M. Čerina 6, Ercegović 5.5 (od 63. Deur 5.5), R. Čerina 5.5, Remšak 6, Uskok 6.5, Batur 6.5 (od 63. A. Žilić 5.5), Vujević 6.5
Trener: Vlado Mandić 5.5

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Šarić

SUDAC: Romeo Ajduković (Split) 6. Pomoćnici: Trković (Gruda) i Nenada (Dubrovnik)