Pukla petarda: Omiš - Zmaj (M) 5:0

Ivan ŠarićNK OMIŠ – NK ZMAJ (M)  5:0 (1:0). Petarda na Ribnjaku. U prvih 10 minuta utakmice Omiš je u napadu izgledao opasnije i konkretnije nego ikada ove sezone. U tom periodu pao je samo jedan gol, i to Ivana Šarića u 2. minuti, iako ih je moglo biti i više. Nakon 10 minuta bura je pojačala, uvjeti su se pogoršali što se prilično odrazilo na igru. Igra se usporila radi nemogućnosti potpunog kontroliranja lopte. Od zanimljivosti u prvom dijelu još su samo dvije situacije za jedanaesterac na obje strane koje sudac nije smatrao prekršajem u 24., odnosno 28. minuti. U nastavku domaćini ubacuju u višu brzinu, u 55. Pivčević zabija za 2:0 nakon kornera. 5 minuta kasnije već je 3:0, branič gostiju Lozina pokušao je izbiti loptu glavom, međutim, idealno je uposlio Čavara koji posprema loptu u mrežu ...

OMIŠ
Stadion Anđelko Marušić Ferata. Gledatelja 100.

Petarda na Ribnjaku

NK OMIŠ – NK ZMAJ (M) 5:0 (1:0)

Piše: Ivan Vulić / Slobodna Dalmacija

NK OmišDa se igra gostiju potpuno raspala dokazala je 62. minuta. Špaleta šalje dubinsku loptu za Šarića, vratar Franić brani, no Špaleta je ostao u akciji, uhvatio odbijenu loptu i povisio na 4:0. U 66. najbolja prilika za Zmaj, ali Tomaš promašuje iz blizine Vukovića.

Konačan rezultat postavio je dvostruki strijelac Šarić u 82. minuti za uvjerljivih Omiš – Zmaj 5:0.

NK OMIŠ

Vuković 7.5, Piplović 7.5 (od 65. Jakovčević 7), Peković 7.5 (od 73. Vrkić /), T. Žilić 7.5, Pivčević 8, Špaleta 8, Čavar 8, Biuk 7.5, Šarić 8, J. Žilić 7.5, Janković 7 (od 45. Neves 7.5)
Trener: Goran Šušnjara 7

NK ZMAJ (M)

Franić 5, Šiljeg 5, Tomaš 5, Gojak 5 (od 70. Bencun 5.5), Rašić 5.5, Matešan 5.5, Lozina 5, Petranić 5.5, Gavran 5, Smilović 5, Šimić 5 (od 75. Vukas /)
Trener: Slobodan Carević 5.5

Strijelci: 1:0 Šarić (2. min), 2:0 Pivčević (55. min), 3:0 Ćavar (60. min), 4:0 Špaleta (62. min), 5:0 Šarić (82. min)

Igrač utakmice: Ivan Šarić

Sudac: Jakov Titlić (Hrvace) 7 Pomoćnici: Božinović (Split) i Đogaš (Split)