Prvi se bodovi u more bacaju..

HRVATSKA - JAPAN 29:29. Hrvatska rukometna reprezentacija je u prvom kolu Svjetskog prvenstva u Egiptu remizirala s Japanom. Loš ulazak u utakmicu razigrao je protivnika  koji je vodio i s ogromnih šest golova (11:17) u prvom dijelu, ali su u drugom poluvremenu pospani "kauboji" uspjeli sustići Japance i čak šest puta izjednačiti rezultat, ali ne i povesti. Umjesto očekivane Balić-Metličić završnice (u kojoj Hrvatska jedva, ali uvijek pobjeđuje, i to tek u posljednjoj minuti, s golom prednosti), Čupić je zapucao posljednju priliku za vodstvo na utakmici, srećom iskupio se izjednačenjem iz sedmerca za 29:29 i jedan mršavi bod. Posljednja momčad sa Svjetskog prvenstva 2019. tako je zaustavila Hrvatsku na otvaranju novog SP-a. Balkanska posla, rekli bi upućeniji komentatori.
Hrvatska u drugom kolu u nedjelju u 18 sati igra protiv Angole koja je u prvom susretu poražena od Katara rezultatom 30:25. Ajmo naši!