Hrvatska - Argentina 19:23

HRVATSKA - ARGENTINA 19:23. Hrvatska rukometna reprezentacija u ključnom dvoboju za četvrtfinale SP-a u Egiptu izgubila je u subotu utakmicu od Argentine i na rubu je ispadanja sa SP-a. Hrvatska je krenula vrlo loše u utakmicu. Nije se znalo što je lošije – obrana ili napad. Argentina je povela 5:0, a Hrvatska je svoj prvi gol zabila tek nakon 11 minuta. Čupić je u prvom dijelu zabio sedam golova iz isto toliko šuteva, većinu iz sedmeraca. Ipak, vratili smo se u utakmicu, a na samom kraju poluvremena Šebetić je zabio za izjednačenje, piše Index.hr. Nažalost, u nastavku se opet krenulo loše. Pešić jest branio zicere, davao nam nadu, ali u napadu smo 15-ak minuta bili bez gola. U završnici su našu brzopletost i pogreške u napadu (u kojem osim Čupića u subotu nismo imali raspoloženog igrača) Argentici kažnjavali lakim golovima u praznu mrežu. Hrvatska je tako ostala na pet bodova, na rubu ispadanja, ali mala, minimalna sportska nada ipak postoji - u ponedjeljak Katar mora dobiti Argentinu, a mi Dansku, branitelja naslova. Samo tako Hrvatska može među osam na SP-u. Ajmo naši! Eh da, odmah nakon utakmice Lino Červar je preuzeo odgovornost za neuspjeh vatrenih "kauboja" i dao neopozivu ostavku. Tko će ga zamjeniti na Olimpijadi (ako je bude ove godine)? Željko Babić ili netko više po guštu Zorana Gopca, velikog šefa hrvatskog rukometa, enigma je i za Krešu iz Potjere.

Index.hr, MB

NAJAVA UTAKMICE

HRVATSKA - ARGENTINA. Druga utakmica u skupini vatrenih "kauboja" igra se u subotu, 23.01. u 18 sati. Argentina je vrlo dobra ekipa, najbolja na Američkom kontinentu, imaju odličnog desnog beka i pivota i odlični su u kontri. Susret s njima biti će najveći izazov našim "kaubojima" do sada na Svjetskom prvenstvu u Egiptu. Pobjeda bi nam praktički osigurala četvrtfinale, a poraz sasvim udaljio od prolaska. Stoga, ajmo naši!