Omiš - Hrvace 1:0

Jure ŽilićOMIŠ – HRVACE 1:0. Do prve domaće pobjede u ovom dijelu prvenstva nogometaši Omiša došli su nošeni pjesmom navijača, koja sigurno nije bila mila gostujućem treneru Dragi Čeliću. Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri s obje strane, no šanse koje su se ukazale nisu urodile plodom. Prvi su zaprijetili domaći, u osmoj  minuti Žilić je dodao Vučemilu koji je pucao s 20-tak metara, no Kulić je obranio. U 28. prilika za goste, Velemirović je šutirao izvan 16-erca, ali je lopta otišla pored grede. Minutu kasnije isti je igrač, greškom protivničke obrane, stigao u opasnu poziciju, iz koje je i uputio udarac, međutim Baučić je sigurnom intervencijom otklonio opasnost ...

OMIŠ

Napokon pobjeda

Piše: Ivan Vulić / Sportske Novosti
Izvor: Sportske Novosti

Samo nekoliko minuta kasnije gosti su opet bili u odličnoj prigodi, Stipić je opasno utrčao s loptom u kazneni prostor, šutirao, ali Baučić je još jednom sačuvao svoja vrata. U 42. minuti Žilić je centrirao iz slobodnog udarca, Radić je pokušao glavom, no lopta je završila malo preko gola.

U nastavku su domaći bili opasniji, podigli su tempo igre i pokazali da više žele pobjedu. U 56. minuti Pivčevićev udarac, iz gužve nakon kornera, zaustavljen je na gol-crti, a minutu kasnije Špaletin udarac obranio je Kulić.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 61. minuti, Koštić je odlično ubacio u protivnički peterac gdje je do lopte došao Marko Vrkić i spretno je poslao u mrežu za 1:0 i slavlje na tribinama.

Do kraja utakmice nije bilo većih opasnosti što je pogodovalo domaćinima da dođu do tri vrijedna boda.

Za Omiš su nastupili: Baučić, Kuvačić (od 36. Bandov), Bartulović (od 69 Tokić), Radić (od 79. Bilić), Pivčević, Špaleta, Vrkić, Koštić, Vučemil, Žilić, Ljuba