Omiš - GOŠK 3:1

nogometNK OMIŠ - NK GOŠK  3:1 (2:0). Uvjerljivom novom pobjedom, Omišani su nastavili s navikom pobjeđivanja na domaćem terenu. U 25. minuti Špaleta je iskoristio grešku gostujuće obrane da bi odnio loptu i proslijedio je za Jordana koji, uz 2 igrača na leđima, šalje loptu u Kristićevu mrežu. Samo 5 minuta kasnije vratar GOŠK-a ruši istog igrača, Marka Jordana, unutar 16 metara nakon čega Jure Žilić realizira jedanaesterac za 2:0. Na radost domaće publike, Omišani nisu stali nakon 2 gola prednosti te je uslijedio niz kvalitetno organiziranih napada...

III HNL

Omiš. Stadion Anđelko Marušić Ferata.
Gledatelja 200.

NK OMIŠ – NK GOŠK  3:1 (2:0)

Piše: Ivan Vulić

Na radost domaće publike, Omišani nisu stali nakon 2 gola prednosti te je uslijedio niz kvalitetno organiziranih napada. Jedan od njih iskoristio je Zvonimir Delić u 53. minuti za novo povećanje vodstva.

Gosti potpuno neorganizirani i bezopasni u igri prema naprijed omogućili su Omišanima da smire igru i lagano dočekaju kraj susreta.

Naposlijetku, tek u 87. minuti GOŠK-ovci su uputili prvi udarac na okvir gola. Strijelac Ivo Caput na asistenciju Zvonimira Čikata za konačnih 3:1.

Omiš je na drugom mjestu na tablici lige. Bravo!

NK OMIŠ:

Vuković 6, Jakovčević 6.5, Farić 6.5, Škaričić 6, Tomić 6 (od 40. Piplović 6), Špaleta 7, Delić 7, Biuk 6 (od 68. Bilić /), Jordan 7, Žilić 6.5, Šiša 6.5 (od 55. Peković 6.5)
Trener: Goran Šušnjara 7

NK GOŠK:

Kristić 5, Kalauz 6, Memunić 5.5 (od 45. Z. Čikato 6.5), Mrđen 5.5 (od 65. Pralas 6), Pfeifer 6, V. Čikato 6, Papić 6, Hodžić 5.5, Mihaljević 5.5 (od 38. Tikvica 6), Caput 6.5, Ničetić 6
Trener: Milan Petrović 6

Strijelci:  1:0 Jordan 25. min, 2:0 Žilić 30. min, 3:0 Delić 53. min (Omiš), 3:1 Caput 87. min (GOŠK)

Igrač utakmice: Marko Jordan

Sudac: Jerolim Čulina (Pridraga) 7
Pomoćnici:  Čačić (Zadar) i Abramac (Split).