Zmaj (M) - Omiš 2:2

NK ZMAJ (M) - NK OMIŠ  2:2 (1:2). Makarani su uknjižili prvi bod u drugom dijelu prvenstva, mada je Omiš bio u vodstvu do pred kraj utakmice. Omišani su poveli već u 3. minuti, nakon duela vratara Brkulja i Žaje sudac Zukić pokazuje na jedanaesterac. Kuvačić je neumoljiv s bijele točke za slavlje Omišana. Domaći do izjednačenja dolaze u 14. minuti. Gojak snažno puca sa ruba kaznenog prostora a lopta se od desne vratnice odbija u mrežu Baučića. Dvije minute iza toga Zebić sa osam metara umjesto prazne mreže pogađa vratnicu Omiša. Omiš ponovo dolazi u vodstvo u 29. minuti. Vrkić s 25 metara lob udarcem šalje loptu u mrežu iznenađenog Brkulja ...

DERBI ZAČELJA

Omišanima bod više vrijedi

NK ZMAJ (M) - NK OMIŠ 2:2

Piše: Jakov Kovačević / Slobodna Dalmacija

Neuvjerljivi sudac Zukić propustio je pred odlazak na odmor kazniti Žaju opomenom. to bi mu bila druga radi čega bi bio isključen.

U nastavku susreta domaći su povećali pritisak, ali su do izjednačenja stigli tek pred sam kraj utakmice. Zebić se dokopao lopte u gostujućem kaznenom prostoru i kroz šumu nogu pospremio ju u mrežu Baučića.

Iako su Omišani imali vodstvo do 88. minute na kraju mogo biti zadovoljni osvojenim bodom u derbiju začelja, dok domaći žale za dva izgubljena.

U nastavku prvenstva i Zmaju i Omišu predstoji borba za opstanak na trećeligaškom Jugu.

Za NK OMIŠ su nastupili: Omiš: Baučić (6), Popović (7), Vrkić (7) (od 87 Žilić -), Kuvačić (7), Pivčević (5,5), Bauk (6), Klarić (6,5), Žaja (7), Ercegović (5,5) (od 60. Peković 6,5), Jurić (6) (od 84. Bandov -), Kolić (7).