Omiš - GOŠK 2:0

NK OMIŠ - NK GOŠK (Du) 2:0. NK Omiš je svoju prvenstvenu utakmicu danas odigrao. Kod kuće su Gusari zahvaljujući golovima Kuvačića i Vučemila bili bolji od najgore momčadi lige, dubrovačkog GOŠK-a. U utakmici siromašnoj kvalitetnim prilikama domaći su uspjeli zabiti dva pogotka glavom. Ivan Šarić je prvi zaprijetio u 10. minuti, predriblao je Kacića, ali pucao preko gola. Vučemil se našao u odličnoj prigodi osam minuta kasnije, no šut glavom iz neposredne blizine ponovno odlazi preko gola. Do sljedeće ozbiljne prilike trebalo je čekati sve do drugog poluvremena, ali ovaj put Kuvačić pronalazi put do gostujuće mreže i to glavom nakon kornera, 1:0 u 52. minuti. Dubrovčani su mogli doći do izjednačenja četiri minute kasnije, međutim Cicijelj nije iskoristio šansu iz blizine ...

OMIŠ

Piše: Ivan Vulić / Sportske Novosti

Vratar Omiša Baučić ostao je neocijenjen jer su gosti prvi udarac u okvir uputili tek u 90. minuti. Grbešić je pokušao s 25 metara, ali nije uspio ugroziti prednost domaće momčadi. Za konačnih 2:0 pogodio je Vučemil netom prije posljednjeg sučeva zvižduka.

Omišani su tako pobjedom završili jesenski dio sezone s nadom da ih na proljeće čeka još ovakvih domaćih pobjeda.

Za NK Omiš su igrali: Baučić, Tokić, Popović, Kuvačić, Pivčević, Bilić (od 68. Čobanov), Jurić, Koštić, Šarić (od 76. Hrstić), Žilić (od 90. Čorić), Vučemil.