III HNL: Omiš - Imotski 1:0

Antonio PekovićNK OMIŠ – NK IMOTSKI  1:0 (0:0). Prvo poluvrijeme pripalo je agresivnijim gostima, no nisu uspjeli savladati Duju Vukovića. Šantar je zaprijetio već u 5. minuti, Vuković brani, a 5 minuta kasnije Hajder pogađa gredu iz slobodnog udarca, lopa se odbija do Rašića koji puca preko gola. U 36. minuti Dino Špaleta krade loptu gostima, dodaje Biuku, no udarac je išao ravno u Bašića. U nastavku su Gusari potpuno preuzeli inicijativu što je urodilo plodom u 57. minuti Antonio Peković lobuje golmana iskosa i donosi, kao što se kasnije ispostavilo, pobjedu Omišu ...

OMIŠ

Stadion Anđelko Marušić. Gledatelja 200.

NK OMIŠ – NK IMOTSKI 1:0 (0:0)

Piše: Ivan Vulić

Nakon toga gosti su imali još jednu priliku Krištića, ali vratar je ponovno bio siguran. Do kraja utakmice domaći su prijetili u 2 navrata preko Špalete i Žilića, nedovoljno za novi pogodak, ali ostvarili su minimalnu pobjedu.

Predsjednik nadzornog odbora Omiša želio je istaknuti kako je momčad Omiša u prethodnom kolu na utakmici u Hrvacama pretrpjela značajnu sudačku štetu u drugom poluvremenu i izraziti svoje nezadovoljstvo ovim putem.

Strijelci: 1:0 Antonio Peković (57. min)
Njabolji na terenu: Antonio Peković

NK OMIŠ: Vuković 7, Bauk 6.5, Bartulović / (od 30. Peković 7.5), Kuvačić 6.5, Pivčević 7, Špaleta 7.5, Vrkić 7, Biuk 7, Koštić 6.5, Žilić 6.5 (od 80. Bilić /), Vidović 6.5 (od 74. Janković /)
Trener: Tonči Žilić 6.5

NK ZMAJ: Bašić 5, Farić 6 (od 72. Brkan /), Majstorović 5.5, Tolić 6, Krištić 5.5, Hajder 6.5, Perković Šantar 6.5, Pandžić 5.5, Zelenika 6, Rašić 6, Pokrajčić 6.5
Trener: Ivica Znaor 6

Ljudi u crnom: Dario Kulušić (Šibenik) 6, pomoćnici: Perica (Šibenik) i Nobilo (Blato).