Kapetan zakucao za pobjedu

NK OMIŠ - NK ZMAJ (Blato) 1:0 (0:0). Gosti sa Korčule su pružili odličan otpor, bili rastrčani i agresivni većim dijelom prvog poluvremena, ali nisu uspjeli svladati Božidara Kulića na vratima Omiša. Najbolju priliku stvorili su već u 20. minuti kada Abazi nakon duge lopte prelazi dvojicu igrača domaće obrane, ali ne i Dugoraćanina na golu Omiša koji mu je oduzeo loptu prije samog udarca. Uslijedile su nove prilike Zmaja, najprije je Velemirovićev udarac Kulić skrenuo u vratnicu u 35. minuti, a u 37. Galićev pokušaj glavom odlazi malo iznad grede. Omišani su se probudili nakon izlaska iz svlačionice te odmah stvorili dvije prilike od kojih je jedna bila odlučujuća. Gužva u kaznenom prostoru Korčulana, najspretniji se, kao što je to nerijetko bio slučaj u sličnim situacijama, pokazao kapetan Frane Pivčević, zakucao je loptu u mrežu u 47. minuti i donio svojoj momčadi vrijedna 3 boda u borbi za ostanak koja još uvijek živi pod Mirabelom.

Piše: Ivan Vulić / Slobodna Dalmacija

Za NK Omiš su nastupili: Kulić (7), Bandov (6.5), Pivčević (7), Čobanov (6.5) (od 89. Perkušić -), Vukoja (6.5), Ćosić (6.5), Vučemil (6.5), Koštić (6.5) (od 90. Antičević -), Bilić (6.5), Vrkić (6.5), Rako (6.5).