Peković eurogolom potopio Konavljanina

GoolNK OMIŠ – NK KONAVLJANIN   1:0 (0:0). U prvom poluvremenu gledali smo dopadljivu utakmicu u kojoj je Omiš imao terensku inicijativu ali nije uspio postići pogodak iz nekoliko izglednih prilika koje su stvorili. Denis Ljuta, Ivan Šarić i Jure Žilić kao da su ostali bez municije. Odmah u nastavku bilježimo i dobar pokušaj gostiju. Odapeo je Zdenko Jurčević iz daljine ali budan je bio Duje Vuković na golu Omiša (zamjenio ozljeđenog Baučića). Potom se sve nastavilo po starom, Omiš ima više od igre, jalovo napada, ali i Konavljanin se budi, te u par navrata dobro prodire kroz domaću obranu, ali bez dobre završnice. Tko zabije pobjedit će! ...

III HNL - JUG

Tko zabije pobjedit će!

Piše: Mladen Banović

Tko zabije pobjedit će! Mogao je to učiniti Antonio Čagalj nakon kornera Žilića. Lopta je preletjela sve i pala ispred petrerca pred Čaglja koji je pucao – u gol aut. I Dario Krišto je imao priliku nakon Žilićeva kornera, no i njegov udarac glavom je otišao tik pored gola.

Bilježimo još dobar prodor Ljute kojeg je obranio Darijo Bencun, a na drugoj strani dobar udarac Vlahe Grbešića iz daljine.

Antonio PekovićUpornost se Omišu isplatila u 73. minuti kad je u jednom od naleta domaćina gostujuća obrana opet naoko otklonila opasnost, izbijenu loptu prihvatio je povratnik u prvi sastav Antonio Peković i s  dvadesetak metara silovito odapeo prema golu, neuhvatljivo i za odličnog Bencuna. Lopta se napokon zakoprcala u mreži. Golčina!

Već u idućem napadu opasnost u petercu Omiš otklonio je iskusni Vuković. Konavljanin je krenuo na sve ili ništa, a domaći siju opasnost iz kontri. Veliku priliku za goste imao je Slađenko Marić koji puca previsoko nakon dobre akcije.

Do kraja obrana domaćih predvođena Nikolom Tomićem izdržala je sve nalete gostiju.

Već u srijedu na Ribnjaku se opet igra prvenstveni susret. NK Omiš dočekuje Mladost iz Prološca. Vidimo se na tribninama!