Golijada na Ribnjaku!

NK OMIŠ - NK NERETVANAC  5:3 (4:2). Dugo vremena nismo imali priliku vidjeti ovakvu golijadu na stadionu "Anđelko Marušić Ferata" u Omišu, a moglo ih pasti još barem nekoliko. Već u 5 minuti Bilić šutira iz slobodnog udarca u vratarov kut i lopta je u mreži za 1:0. Gosti se vraćaju, Marić je ubacio s lijeve strane, a Stojanovski izjednačava rezultat. U 25. minuti Koštić driblingom ulazi duboko u protivnički kazneni prostor, pronalazi Raku koji snažnim udarcem zabija za 2:1. Već u sljedećoj minuti Puljić je bio taj koji je obavio dribling, a Koštić poentirao. Gosti su se doveli u tešku situaciju kada je Granić srušio Vučemila. Siguran realizator penala bio je Bilić. Gosti se ipak nisu predali, Stojanovski je poslao dugu loptu za Zovka koji pogađa za 4:2. U nastavku se igra nije usporila, ali Vučemilovim golom u 60. minuti Omišani su došli do sigurne prednosti. Asistent je bio Koštić (gol i dvije asistencije!). Posljednji gol na utakmici djelo je Vlatka Stojanovskog koji je s dva pogotka i asistencijom također odigrao fantastičnu utakmicu. Omišani su pokazali pravo lice kada je najpotrebnije.

Piše: Ivan Vulić / Slobodna Dalmacija

Za NK OMIŠ su nastupili: Škorić (6.5), M. Bandov (6.5) (od 78. Vrkić -), Sedlar (6.5), Pivčević (6.5), Čobanov (6.5) (od 91. P. Bandov -), Vukoja (6.5), Vučemil (7), Koštić (8) (od 80. Perkušić -), Puljić (7), Rako (7.5) i Bilić (7.5).