3.HNL: Val - Omiš 6:1

toni biukNK VAL - NK OMIŠ  6:1 (3:0). Pogled na blatnjavi teren prije početka utakmice sugerirao je da će okupljeni gledatelji biti sretni ako vide "n" od nogometa, a na kraju je ispala uvjerljivo najbolja predstava Vala ove sezone. Vjerojatno se ni sam trener Akrapović nije nadao ovakvoj predstavi; već u osmoj minuti vezni igrač Jure Bašić zabija za vodstvo svoje momčadi te najavljuje ono što se tek ima za dogoditi. Unatoč jako teškom, blatnjavom i natopljenom terenu domaći su igrali odlično, stvarali šanse i prijetili gostujućem golmanu Bebiću koji je bio na streljani...

III HNL

Kaštel Stari - igralište Vukovar. Gledatelja 200.

Kakav Val? To je bio tsunami!

Piše: Hrvoje Hrgović / Slobodna Dalmacija

Na povećanje vodstva nije se trebalo dugo čekati, već petnaestak minuta nakon prvog zgoditka, kapetan momčadi i jučer iznimno raspoloženi Branko Čubrilo zabija za 2:0. I dok se još gosti nisu ni "otrijeznili" od tog zgoditka eto još jednog, ovog puta režiji jednog od stupova obrane, Nevena Ercegovića. S ogromnom prednošću i rješenim pitanjem pobjednika odlazi se na poluvrijeme što je garantiralo da će se predstava u drugom dijelu sigurno nastaviti.

Kao što je bilo i očekivano, Val i dalje prijeti, a u 56. minuti Čubrilo ulazi sam u kazneni prostor, protivnički igrač ga ruši te sudac pokazuje na bijelu točku. Pravilo da onaj tko iznudi ne puca nije smetalo; jakim i preciznim udarcem u golmanov desni kut Čubrilo diže vodstvo na sad već ogromnih 4:0.

Uz kapetana najbolji, već spomenuti Bašić, samo četiri minute nakon odlično reagira na jednu povratnu loptu te pretvara omišanima ovu utakmicu u pravu noćnu moru.

Iz praktički jedine ozbiljnije prilike (uz gađanje vratnice), Omišani su zabili počasni pogodak, precizno iz daljine pogodio je Kolobarić.

Da ne bi zadnji gol bio gostujući pobrinuo se Čarija koji brzo nakon svog ulaska u igru zabija za konačnih 6:1 i veliko slavlje Kaštelana.

VAL - OMIŠ 6:1 (3:0)

Strijelci: 1:0 Bašić (8), 2:0 Čubrilo (24), 3:0 Ercegović (27), 4:0 Čubrilo (56-11 m), 5:0 Bašić (60), 5:1 Kolobarić (66), 6:1 Čarija (83).