Dugoratsko ljeto: Međunarodni festival folklora "Kolajna od zlata"

Nedjelja, 16.07.2023., od 20:30 sati, Dugi Rat, park u lučici
Međunarodni festival folklora "Kolajna od zlata",
Organizator: KUD Dalmacija Dugi Rat

Kulturno-umjetnička društva s područja Splitsko-dalmatinske županije su se udružila u ideji da ljeti naprave Mediteranske folklorne susrete, te da na svojim folklornim večerima izmjenjuju svoje goste, folklorna društva i družine iz Europe i svijeta. Svako naše društvu zadražalo je svoju festivalsku večer u svom mjestu, u sklopu veće manifestacije. Mediteranski folklorni susreti započeli su u subotu u Muću, nastavljaju se večeras (nedjelja) u Dugom Ratu, a nakon toga će četiri folklorne skupine obići još tri različita mjesta u našoj županiji te će na taj način predstaviti našim dragim gostima i sve ljepote našeg folklora i tradicije. Naravno, uz folklorne nastupe, plesove, pjesme, glazbu, neće nedostajati niti gastronomske ponude.
Pred nama je sedmo izdanje međunarodnog, a ove godine i transkontinentalnog, festivala folklora "Kolajna od zlata" u Dugom Ratu, gdje večeras samo za Vas nastupaju sljedeće folklorne družine:
- Grupo Folclorico de Faro, Portugal
- FA "Tierra Mestiza", Meksiko
- GFA "Bugojno", Bosna i Hercegovina
- FA "Junii Becleanului", Rumunjska
- DK "Maestral", Hrvatska
- KUD "Dalmacija", Hrvatska.
 
Prije samog koncerta, svi sudionici festivala u narodnim nošnjama učiniti će šesnu promenadu našim mjestom i plažama. Vidimo se i večeras u parku do lučice u Dugom Ratu.

FOLKLOR I TRADICIJA

Mediteranski folklorni susreti

Foto: Iz arhive DugiRat.com

Mediteranski folklorni susreti, međunarodna kulturna manifestacija koju već dva desetljeća zajedničkim snagama pripremaju članice i članovi KUD-ova 'Ante Zaninović' iz Kaštel Kambelovca, 'Branimir 888 – Muć' iz Muća, 'Pleter' iz Dugopolja i 'Dalmacija' iz Dugog Rata, a od ove godine i pridružene KUU 'Mosor' iz Gata, upravo su u tijeku.

Poklonici folklora moći će tako na ljetnim pozornicama navedenih mjesta uživati u folklornoj plesnoj, vokalnoj i glazbenoj tradiciji koju njeguju gostujuće inozemne skupine iz Meksika, Portugala, Rumunjske i Bosne i Hercegovine, te mnogobrojna pridružena hrvatska folklorna društva.

Ulaz je besplatan za sve posjetitelje, a ni izlaz se ne naplaćuje.

Folclorico Mexico večer na Dugoratskom ljetu

Folclorico Mexico večer na Dugoratskom ljetu
Folclorico Mexico večer na Dugoratskom ljetu
Folclorico Mexico večer na Dugoratskom ljetu
Folclorico Mexico večer na Dugoratskom ljetu
Folclorico Mexico večer na Dugoratskom ljetu
Folclorico Mexico večer na Dugoratskom ljetu
Folclorico Mexico večer na Dugoratskom ljetu
Folclorico Mexico večer na Dugoratskom ljetu
Folclorico Mexico večer na Dugoratskom ljetu

Povezani članci

Who's Online

We have 92 guests and no members online